A helyszín New York, Manhattan, azon belül is a Central Park déli részénél található Billionaires' Row, ahol az utóbbi években sorra épülnek a magasabbnál magasabb, luxuslakásokat kínáló felhőkarcolók. Ezek közül is kitűnik azonban a Central Park Tower, ami 472 méteres magasságával a város második legmagasabb épülete, és egyben legmagasabb lakóépülete. Ennek nézhetjük most meg a penthouse lakását, ami 250 millió dolláros árcédulájával jelenleg az Egyesült Államok legdrágább eladó lakóingatlana.
A digitalizáció, az élményszerzés és a fenntarthatósági lépések uralják most a kiskereskedelem, a retail szektor világát. A Westend megújulásáról, a kereskedelmet meghódító omnichannelről, a vásárlók átalakuló szokásairól, illetve a Central Park terveiről beszélgettünk Gyertyánfy Miklóssal, aki az év eleje óta a Gránit Pólus működési vezérigazgató-helyettesként az üzleti és műszaki területekért, a marketing és HR divíziókért felel.
Részben a válság és üzleti hibák miatt plázák, irodaházak és hotelek hiányoznak a főváros ingatlanfejlesztési térképéről. Pedig már évek óta építkezhetnének a tulajdonosok.
Budapest régóta szenved attól, hogy nem fér be az igazán luxus társasházi lakások világpiacának élmezőnyébe. Ezért csak nézegeti a menőket, például azt a penthouse lakást, amit a minap dobtak piacra New York Manhattan negyedének legismertebb részén, a Central Park közelében - adta hírül a realtor.com.
A WestEnd City Center melletti 9,5 hektáros területen egy új, izgalmas városrész tervezése zajlik. A Central Park fejlesztése egy olyan koncepció kialakítását jelenti, amely a környék többi projektjének bevonásával, egy intelligens városi környezetet, vagy másként fogalmazva élhetőbb Budapestet jelentene. A beépítési koncepcióterv elkészült, 2020-ban a kivitelezés is elkezdődhet. A nyolcéves projekt jelenlegi állásáról, a finanszírozási tervekről és a jövőt illető várakozásairól Ágházi Gyulát, a Gránit Pólus Csoport vezérigazgatóját kérdeztük.
Javában zajlik a Property Investment Forum, ahol többek között arról is beszéltek a szakértők, hogy Budapest lassan túlterheltté válik, így el lehetne gondolkozni a dugódíj bevezetésén, amelynek köszönhetően például felértékelődnek az olyan csomópontok, mint a Dél-Buda Városközpont. Továbbá, hogy az ingatlan- és városfejlesztéseknek a távolabbi környezetünkre is hatása, van ezért is fontos, hogy miként tervezzük meg ezeket.
Pár éven belül nagyobbnál nagyobb irodaházak, lakóépületek, kulturális intézmények, vagy akár plázák nőhetnek ki a földből Budapest szinte egészét lefedve. Néhol ezek a projektek olyan nagy volumenűek, grandiózusak, hogy egy egész városrész átalakulását jelentik, ezek közül 3-at mutattak be a Property Investment Forum 2018 keretében a projektekért felelős vezetők.
Tavaly érkezett a bejelentés, hogy a WestEnd City Center melletti több, mint 9 hektáros területen egy új városrész megtervezését kezdik el. A Central Park projekt egy olyan koncepció kialakítását jelenti, ami a környék többi projektjének bevonásával minden generáció számára egy sokkal okosabb várost, vagy másként fogalmazva élhetőbb Budapestet jelentene. A látványtervek, videók és tervek még ebben az évben elkészülhetnek, a projekt jelenlegi állásáról és az aktuális kérdésekről Ágházi Gyulát, a Gránit Pólus Csoport vezérigazgatóját kérdeztük elöljáróban, aki a projektet részletesebben is bemutatja a június 7-én megrendezésre kerülő Smart City Konferencián.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.